Page Loader

GAYRİMENKULÜMÜN DEĞERİNİ NASIL BELİRLEYEBİLİRİM?

Doruk Emlak OfisiGAYRİMENKULÜMÜN DEĞERİNİ NASIL BELİRLEYEBİLİRİM?

GAYRİMENKULÜMÜN DEĞERİNİ NASIL BELİRLEYEBİLİRİM?

"Gayrimenkulünüzün Değerini Ancak Siz Belirleyebilirsiniz"

"Biz, DORUK EMLAK OFİSİ Profesyonel Gayrimenkul Danışmanları, bu süreçte size ancak yardımcı olabiliriz"

Bir Gayrimenkulün gerçek değeri; alıcının ona ödeyeceği bedel ile belli olur. Diğer tüm belirlenmiş fiyatlar sadece tahmin olarak kalırlar.

Gayrimenkulünüzü satmaya karar verdiğiniz anda, En önemli kararınız fiyatını belirlemek olacaktır. Gayrimenkul Piyasası, çeşitli etkenlere bağlı olarak sürekli değişkenlik gösteren bir piyasa olduğundan, Gayrimenkulünüzün fiyatını o bölgede en son satılan benzerlerine eşdeğer belirlemeniz yada o anki mevcut piyasa trendleri doğrultusunda altında/üstünde belirlemeniz, Gayrimenkulünüzün muhtemel satış sonuçlarını doğrudan etkileyecektir.İşte DORUK EMLAK EFİSİProfesyonel Gayrimenkul Danışmanlarının hizmet farkı buradan başlar.Gayrimenkul Danışmanlarımız öncelikle size; çevrede işlem görmüş eşdeğer gayrimenkullerle ilgili bilgi sağlar ve yol gösterir.Sizin de bu verilere dayanarak gayrimenkulünüze bir fiyat belirlemeniz sağlıklı bir sonuç getirecektir.

Eğer bir Gayrimenkul Danışmanının size sunduğu rakamlar diğerlerinden çok yüksek ise bu danışmanla çalışmanız vakit kaybına sebep olacaktır.Çünki onlar size gerçekleri değil sadece sizin duymak istediklerinizi söylerler.

Diğer yandan; gayrimenkulünüzün değerini ücreti mukabilinde Profesyonel Ekspertiz yaptırmak yoluyla da belirleyebilirsiniz.Bu hizmeti bizden yada başka profesyonel şirketlerden almanız mümkündür.Bu yöntem, genelllikle kurumsal gayrimenkul sahiplerince ve büyük hacimli gayrimenkullerin satışında izlenen bir yöntemdir.

Unutulmamalıdır ki;Satışa çıkarılan bir gayrimenkulün durumu iyi ve o anda eşdeğer diğer satılık gayrimenkullerin fiyatı ile aynı seviyede ise, doğru bir pazarlama planı ile normal şartlarda 3 aylık bir zaman diliminde satılması gerekir.Eğer gayrimenkul bu şartlara uyduğu halde satılmıyor ise problemin fiyattan kaynaklandığını düşünebilirsiniz.Piyasada daha cazip alternatifler var ise; alıcılar, yüksek fiyatlandırılmış bir gayrimenkul için vakit harcayıp teklif getirmek istemezler.Maalesef bazı gayrimenkul sahipleri, fiyatlarının yüksek olduğunu bildikleri halde o fiyatı "denemek" isterler.Fakat bu "deneme" süreci, hem kendileri hem de Gayrimenkul Danışmanı için zaman kaybı olduğu gibi ciddi alıcıların da bu süreçte başka gayrimenkullere yönelmesi ve satışın zorlaştırılması sonucunu doğuracaktır.